ESNAF KREDİLERİ

Düşük faizli esnaf kredisi

Bu ayın başında ( Eylül 2019 ) bankalar faiz indirimine gitmeye başladı. Piyasada adeta durma noktasına gelen nakit akışını canlandırmak ve ekonomiyi biraz olsun hareketlendirmek için esnaf kredileri verilmeye başlandı. Her ne kadar düşük faizli esnaf kredisi veren banka bulamasak bile, en azından çok yüksek faiz oranlarına sahip olmadıklarını söyleyebiliriz. Bankanızdan kredi başvurusunda bulunacağınız zaman, vade seçeneklerini çok iyi ayarlamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bu durum, faiz oranlarını etkiliyor. 

Esnaf Kredisi Veren Bankalar 2019

Sicili temiz olan, kredi puanı uygun olan ve aylık para akışına sahip her esnaf ve işletme, esnaf kredisi kullanma hakkına sahiptir. Her ne kadar bankalarda kabaran borçlar ve ödenemeyen borçlardan dolayı oluşan icra dosyaları artsa bile, nakite sıkışan esnaf zorunlu olarak krediye ihtiyaç duymaktadır. Sizler için en büyük bankaların esnaf kredilerini inceledik. Esnaf kredisi veren bankalar 2019 yılında şöyle sıralanıyor: 

düşük faizli esnaf kredisi

İş Bankası Esnafa destek Kredisi

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları üyeleri 36 aya varan vadede 250.000 TL’ye kadar aylık eşit taksit ödemeli, 6 aya kadar ödemesiz dönemli kredi kullanabiliyor. İş bankası esnafa destek kredi paketi ile düşük faizli esnaf kredisi kullanabilirsiniz.  Kredi hakkında detayları İŞ BANKASI linkinden öğrenebilirsiniz. 

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi

Esnaf dostu bankaların başında gelen Ziraat bankası esnaf kredileri, çok çeşitli ve bol seçenekli olarak sunulmaktadır. Destek Kredi Paketleri, Turizm Destek Paketi, Eczane Destek Paketi, Engelsiz Destek Paketi, Kadın Girişimci Destek Paketi ve KOBİ Destek Kredisi olarak verilen kredi paketlerini incelemek için Ziraat BANKASI sayfasına tıklayınız. 

Halk Bankası Esnaf Kredisi

ESKKK Kefaletiyle Krediler, ESKKK Kefaleti Olmaksızın Krediler, 0 Faizli Esnaf Kredileri ve Esnaf Yatırım Kredileri adlı 4 farklı kredi paketi sunan Halkbank esnaf kredisi, piyasanın en düşük faiz oranları ile sunulmaktadır. Detaylar ve başvuru şartları için HALK BANKASI adresinden bilgi alabilirsiniz.

Garanti BBVA Esnaf Kredisi

Esnaf destek kredisi ve Ticari araç kredisi adlı 2 farklı seçenekten yararlanabilir ve kredi başvurusu yapabilirsiniz. Genel şartlar ve başvuru formları için GARANTİ BBVA linkini takip ediniz. 

Akbank Esnaf Kredisi

Akbank esnaf kredisine başvurarak Esnaf Destek Kredisi, Otomatik Ödeme Talimatı, Çek Karnesi, Kredi Kartı, POS Hizmetleri, Vergi/ SGK Ödemeleri, POS Plus Sigortası ve İşyeri Sigortası gibi çok özel seçeneklerden de faydalanabilirsiniz. Bu kredi paketinin detayları için AKBANK adresini ziyaret etmeniz yeterlidir. 

Yapı Kredi Esnaf Kredisi

36 aya varan vade seçenekleri ile Yapı Kredi Esnaf Kredisi kullanmak ve başvuru yapmak için  YAPI KREDİ adresini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca sayfada yer alan kredi hesaplama linkinden, aylık ödeyeceğiniz taksit tutarlarını anlık olarak görebilirsiniz. 

Esnaf Kredisi Faiz Oranları

Eylül 2019 itibari ile özellikle devlet bankaları başta olmak üzere, birçok banka kredi faizlerinde indirim yapmaya başladı. Böylece düşük faizli esnaf kredisi kullanmak isteyen işletmeler için fırsat doğdu. Şu an için esnaf kredisi faiz oranları %1.50 ila %2.40 arasında değişmekte olup, bu faiz oranları kullanılan kredi miktarı ve tercih edilen vade sayısına göre değişmektedir. Ama genel olarak baktığımızda faiz oranlarının bu seviyede seyrettiğini söyleyebiliriz. 

Etiketler
Daha fazla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close