İNTERNETTEN PARA KAZANMA

İnternetten para kazanma yöntemleri 2019

İnterneti doğru bir şekilde kullanmayı bilmek, sizlere çok farklı bir hayatın kapılarını açabilir. Hem maddi hem manevi olarak, istediğiniz doyuma ulaşmanız mümkündür. Evet, internet bir bilgi denizidir ve aradığımız her şeyi saniyeler içerisinde bulmamızı sağlıyor. Ama bunun yanı sıra, internetten para kazanmak için çeşitli yollar deneyen ve bunun için yeni sektörler oluşturan girişimcilerin sayısı, neredeyse fiili olarak çalışan kişilerin sayısına ulaştı. Birkaç yıl öncesine kadar “ freelance – serbest çalışan  “ kavramının çok yaygın olmadığı dönemlerde, internetten para kazanıyorum deyince, garip gözlerle süzülürdü insanlar. İnternetten evde oturarak nasıl para kazanılır acaba? Sizin için hazırladığımız İnternetten para kazanma yöntemleri 2019 yılı içinde en etkin ve aktif yöntemlerden oluşmaktadır. Aşağıda listelediğimiz yöntemlerin hepsi size uygun olmayabilir. Zaten hepsini birden tek kişinin yapabilmesi teknik olarak ta mümkün değildir. Yapmanız gereken tek şey, önce yeteneklerinizi belirlemek ve aşağıdaki listeden sizin için en uygun olan metodu seçmek. Göreceksiniz, çok kısa bir sürede para kazanmaya başlayınca, keyfine daha fazla varacaksınız. 

İnternetten nasıl kazanılır?

Yeter ki ne yapmak istediğinize karar verin, gerisi çok kolay. İnternetten para kazanmanın yolları, o kadar çok fazla ki, aşağıda listeleyip te aklımıza gelmeyen onlarca başlık üretebilirsiniz. Hatta burada yer almayan başlık varsa, bize mail atarsanız bu sayfaya ekleyebiliriz. Önemli bir noktaya açıklık getirmek istiyoruz konuya başlamadan önce; eskiden internetten gelir elde edenler için vergisel problemler yoktu ama son 2-3 sene içinde maliyenin çok sıkı takibi başladı. Evden çalışarak internetten para kazanmak keyifli olsa da, bunun bir de maliye boyutu var. Kazançlarınızın vergilendirilmesi gerekir. Bu konu hakkında bir muhasebeci ile görüşmenizde fayda var diyerek, konumuza başlıyoruz. 

İnternetten para kazanma yolları

16 ana başlık belirledik. İnternetten para kazanma yöntemleri adı altında hazırladığımız bu 16 başlık arasından, sizin için mutlaka uygun 1-2 iş çıkacağına inanıyoruz. Size tavsiyemiz; önce tüm başlıkları okuyun ve uygun olanları not alın. Sonra, birkaç deneme yaparak kendinizi sınayın. Çok küçük işler yaparak sektörü tanımaya çalışın. Zaten birkaç çalışmadan sonra eliniz hızlanacak ve kendinizi bulacaksınız!

Aracılık yaparak evde para kazanma

E-ticaret, B2B ticaret ( kurumsal ticaret), danışmanlık gibi faaliyetleri internette yapabilirsiniz. Ticari ilanların verildiği ilan sitelerini ve forumları takip edin. Mal alım satım ilanları, size fikir verecektir. Örneğin 5 ton A4 kâğıt almak isteyen bir firmanın ilanını takip ederek, bu firmaya bu malı bulma da yardımcı olabilirsiniz. Ya da kendi ürettiği çorapları yurt dışına satmak isteyen bir çorap üreticisinin ilanını takip ederek ona yardımcı olabilirsiniz.  Aracı olduğunu her alışveriş ve ticari işlem için anlaşılan oranda komisyon alarak, evden çalışabilirsiniz. Bunu yapan birçok aracı var ve her ay yüklü miktarda kazanç elde ediyorlar. 

El işi yaparak evde para kazanma

Bu seçenek tam ev hanımlarına göredir. El işlerine yatkın olan hanımlar, kendi yaptıkları el işi ürünlerini internette satarak para kazanabilirler. Satış için kullanabileceğiniz bazı kanallar: sosyal medya, forumlar, alışveriş siteleri ve toptancılar tabi ki. Ayrıca yabancıların bu el işi ürünlerine olan ilgisi inanılmaz boyuttadır. Ebay, Amazon gibi sitelerde hesap açarak, yaptığınız el işi ürünlerinizi tüm dünyaya satabilirsiniz. Kargo gönderimi için de PTT kargoyu kullanabilirsiniz. 

Özel ders vererek evde para kazanma

Herkesin farklı yetenekleri olabilir. Kimi çok iyi dans eder, kimi çok iyi yabancı dil konuşur, bazıları müzik aleti çalmada ustadır ve bazıları ise dersler konusunda üstün zekâlıdır. Bu yeteneklerinizi evden çalışarak ve özel ders vererek değerlendirin. Saat ücreti karşılığında kendi evinizde veya belirlediğiniz farklı bir yerde özel ders vererek para kazanabilirsiniz. Bu sayede ayda binlerce lira kazanç sağlayabilirsiniz. Bunun için özel ders ilanları yayınlayan onlarca site vardır. İnternetten bunları bulun, üye olun ve öğrencilerinizin aramalarını bekleyin. 

İnternetten para kazanma yöntemleri 2019

Adsense ile evde para kazanma

Bu biraz teknik bir başlık olsa da, konu ile alakası olanlar için en ideal ve etkili yöntemlerden biridir. İnternetten para kazanma yöntemleri arasında, en güçlü seçeneklerden biridir. Adsense hesabına sahip olabilmeniz için bir adet aktif web sitesine sahip olmanız yeterlidir. Bu web sitesine sürekli içerik girişi yaparak besleyip, bolca ziyaretçi seçiyorsunuz ve sitenize eklediğiniz reklamlardan para kazanıyorsunuz. Türkiye’de bu yöntem ile para kazanan on binlerce kişinin olduğunu hatırlatmak isteriz. Detayları Adsense web sitesinden öğrenebilirsiniz. 

Veri girişi yaparak evde para kazanma

Bu iş için hiçbir donanım veya eğitim seviyesi gerekmemektedir. Klavyeyi hızlı kullanabilmek yeterli olacaktır. Büyük şirketlerin tercih ettiği veri girişi işi için, ilan sitelerini ve forumları takip edebilirsiniz. Size verecekleri doküman veya bilgilerin, internet ortamına aktarılması işidir. Yazmayı seviyorsanız ve eliniz hızlı ise, bir asgari ücret tutarında kazanç sağlamanız mümkündür. 

Makale yazarak evde para kazanma

Makale yazmak, herkesin yapabileceği bir iş değildir. Genel kültür seviyesinin ve hayat tecrübesinin çok olması şarttır. Son yılların en geçerli işlerinden biri olan makale yazarak para kazanmak, işini hakkıyla yapabilenler için çok önemli bir gelir kapısıdır. Bu sayede ayda 10.000 liraya varan kazanç elde edebilirsiniz. Çok iyi makale yazıyor ve kaleminize güveniyorsunuz. Peki, ama nereden iş bulurum diye düşünmenize gerek yok. Forumlar, ilan siteleri, freelance siteleri sizi bekliyor!

Tercüme Çeviri yaparak evde para kazanma

Herhangi bir lisan konusunda uzmansanız ve ana diliniz gibi konuşabiliyorsanız, evde tercüme yaparak para kazanmak sizin için en uygun seçenek olacaktır. Kelime bazında fiyatlandırılmaktadır. Hatta iş aramak istemiyorsanız birkaç tercüme bürosuna mail atıp çalışmak istediğinizi söylerseniz, size her zaman iş paslayabilirler. Zaten çoğu tercüme bürosu bu şekilde çalışmaktadır. En geçerli diller arasında İngilizce ve Arapça dillerini sayabiliriz. 

Sosyal medya reklamcılığı yaparak evde para kazanma

Evde zamanı bol olanlar ve sosyal medyada zaman geçirmeyi sevenler için muhteşem bir fırsattır. Belirli bir konuda Facebook veya İnstagram hesapları açıp, bu hesapların takipçi sayılarını doğal yöntemler ile artırabilir ve hesapları reklam alarak değerlendirebilirsiniz. 30 bin 50 bin gibi yüksek takipçi sayısına sahip sosyal medya hesapları, zaten firmaların dikkatini hemen çekmektedir. Sizin onları bulmanıza gerek yok. Onlar sizi zaten bulacak ve reklam teklifi yapacaktır. Oturduğunuz yerden yüksek kazançlar elde etmenin en iyi yollarından birisi olduğunu söyleyebiliriz. 

El sanatları yaparak evde para kazanma

Bu iş kolu, biraz el sanatları konusunda yetenekli olanlar için uygundur. Herkesin harcı olmasa da, bu işi yapabilenler aylık çok iyi kazançlar elde edebilirler. Özellikle süsleme sanatı ile uğraşanlar nişan, düğün, sünnet gibi etkinlikler için şeker, süsler ve çeşitli küçük hediyeler tasarlayarak bunları organizasyon şirketlerine toptan satabilirler. Bunun için 1-2 tane organizasyon şirketi ile anlaşmanız yeterli olacaktır. 

Domain ticareti yaparak evde para kazanma

Bu başlık biraz uzmanlık konusuna giriyor. Domain ticareti yaparak, tek seferde on binlerce lira kazanabilirsiniz. Nasıl mı? Önemli olduğuna inandığınız ve henüz keşfedilmeyen domainleri arayarak, bunları kayıt edip domain satış sitelerine ekleyerek müşteri çıkmasını bekleyebilirsiniz. Bazı önemli domainlerin süresi dolmasına rağmen, unutulup yeniden kayıt edilmiyor ve düşüyor. Düşen domain takipçisi olarak kazanç elde etmeniz mümkün. Kolay bir iş değil elbette ama yılda 1 kez tutturabilseniz bile tüm yıl rahat bir şekilde yaşamanıza yetecek kadar kazanç sağlayabilirsiniz. 

Yurt dışına ürün satarak evde para kazanma

Ebay, Amazon, Etsy gibi dünyaca ünlü alışveriş sitelerinde kişisel hesap açarak, ürünlerinizi dünya çapında satabilirsiniz. İğneden ipliğe her türlü satışın yapıldığı bu sitelerde Türk kahvesi, Türk çayı, lokum gibi otantik ürünler bile satarak para kazanabilirsiniz. 

Satış ortaklığı – Affiliate Marketing ile evde para kazanma

Hiçbir yeteneğiniz yoksa bile üzülmeyin! En azından iyi derecede internet kullanmayı biliyorsanız bile, firmaların ürünlerini komisyon karşılığında çeşitli mecralarda satabilir komisyon kazancı sağlayabilirsiniz. Bu konuda internette binlerce firma bulabilirsiniz. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken en önemli konu; seçtiğiniz firmanın sağlam olması önemlidir. Çünkü ödemelerinizi zamanında ve eksiksiz alabilmenizi sağlayan güvenilir firmalar seçmelisiniz. 

Sanal asistanlık yaparak evde para kazanma

Buna bir çeşit “ sanal sekreterlik “ diyebiliriz. Çok yoğun çalışan iş adamları veya kişilerin internette sağ kolu olarak çalışabilirsiniz. Maillerini kontrol edip cevaplama, randevularını düzenleme, internetten araştırılması gereken konuları onun yerine araştırmak, uçak bileti bakmak gibi sıradan işleri, evinizden yapabilirsiniz. Yabancı ülkelerde oldukça yoğun olarak kullanılan Virtual Assistant olarak adlandırılan bu iş kolu, ülkemizde yeni yeni moda olmaya başladı. İlan sitelerinden bu konuda birçok ilan vardır. Bunları takip edebilirsiniz.  

Kripto borsası ile evde para kazanma

Ve geldik en tehlikeli ama en heyecanlı iş koluna! Bitcoin gibi dijital paraların işlem gördüğü borsalarda kişisel hesap açarak kripto para alım satım işi yaparak günlük kazançlar elde edebilirsiniz. Yalnız bu işe başlamadan önce, birkaç ay boyunca derin araştırmalar yapmanızı öneriyoruz. 

Oyun oynayarak evde para kazanma

Hadi canım oradan, oyun oynayarak para mı kazanılır demeyin! Elbette kazanabilirsiniz. Oyun dünyasına girerek, oyun karakterleri alım satımı yapabilir ve yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Bu iş için güçlü bir bilgisayara ihtiyacınız olacak. Kıvrak zekânız ve oyunlara merakınız varsa, şimdiden zengin olmayı hayal edebilirsiniz. 

Youtuber olarak evde para kazanma

En çılgın seçeneği, en sona bırakmak istedik! Youtuber deyip geçmeyin. Şu an Youtube sitesinde on binlerce takipçisi olan kişilerin milyon dolarları olduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan biri neden siz olmayasınız? İş görmeye yetecek kadar bir kamera, yaratıcı fikirler ve bu videoları düzenleyebilecek kadar teknik bilgiye sahipseniz, şimdiden dolarları saymaya başlayabilirsiniz. Bunun için çok farklı video fikirlerine sahip olmalısınız. İnternetten para kazanma yöntemleri 2019 u okudunuz.

Etiketler
Daha fazla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close