Genel

Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemleri 2019

Acil nakit ihtiyaçlarımızda, ilk aklımıza gelen kredi kartımız olur. Nakit avans seçeneğini kullanmak size çok pahalıya mal oluyorsa, birkaç önerimiz olacak. Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemleri 2019 yılında daha sık kullanılmaya başlandı. Tüketiciler kendilerince farklı yollar deneyerek, nakit ihtiyaçlarını gidermeye başladı. Kuyumcular, telefon bayileri ve benzeri işletmeler bunun için en etkili yollardır. Nakit avans çekildiğinde ödenen faiz ve ekstra masraflar yerine, daha pratik ve hızlı yöntemler ile nakit sorununu çözebilirsiniz. Bu anlatacağımız yöntemlerde de bir miktar fazla ödeme yapıyorsunuz tabi ama yine de çok daha kazançlı çıkıyorsunuz.

Kredi kartımı nasıl nakite çevirebilirim?

Her gün farklı taktikler ve yöntemler çıksa da, size en etkili olan birkaç metottan bahsedeceğiz. Kredi kartını nakite çevirme yolları arasında ilk sırada kuyumcular geliyor. Taksitle satış yapan kuyumcudan kredi kartınızla altın satın alıp, aynı dakika tekrar satarak, kredi kartınızı nakite çevirmeniz mümkündür. Bu sayede sıcak nakite sahip olursunuz ve kredi kartınıza geri ödemeyi taksitle yaparsınız. Diğer bir yöntem ise telefon alıp satma yöntemidir. Telefon bayilerinden 9 aya kadar taksitle satın aldığınız akıllı telefonu, yine aynı bayiye bir miktar indirimli şekilde satabilirsiniz. Ya da telefonu internette satışa koyarak, daha kazançlı satabilirsiniz. Bu alışverişten 200-300 lira kaybınız olabilir. Az bilinen bir diğer yol ise, internet forumlarını kullanmaktır. Kullanıcısı çok olan bazı forumlarda, sadece bu işi yapan kişileri bulabilirsiniz. Bu kişilerin yönlendireceği web sitelerinden kredi kartınızı kullanarak işlem yaparak, hesabınıza nakit olarak para alabilirsiniz. Bu komisyonlar genelde %1 ila 3 arasında değişebiliyor. Başkalarının faturalarını ödeyerek, kredi kartınızı anında nakite çevirebilirsiniz. Eş, dost, akrabanın yanı sıra bu işi internete ilan vererek te yapmanız mümkün. Örneğin 200 TL karşılığında bir doğalgaz faturasını kredi kartınızla ödeyerek 190 TL nakit alabilirsiniz.

Bu sayede hem siz, hem de faturası ödenen kişi kazançlı çıkar. Çünkü siz kredi kartınızdan 200 TL nakit avans çekmeye kalktığınızda, en az 50 TL masraf ve faiz ödemek zorunda kalırsınız. Son olarak; interneti etkin ve aktif olarak kullananlar için bir yöntem açıklayacağız. Büyük alışveriş sitelerini kullanarak, kredi kartınızı nakite çevirmeniz mümkün. Örneğin bir alışveriş sitesinden 2000 TL değerinde bir ürün satın alıp bunu taksitlendirebilirsiniz. Satın aldığınız o ürünü, başkasına 1900 liradan satabilir ve nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu yöntemlerin hepsi, düşük masraflar ile kredi kartını nakite çevirme yollarıdır. En azından nakit avans veya bireysel kredi masraflarından daha uygun olduğu kesindir.

Kredi kartını nakite çevirmenin 5 yolu

Bu saydığımız yöntemleri, Türkiye’nin her yerinde aktif olarak kullanabilirsiniz. Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemleri 2019 içerisinde listelenen 5 ana yöntem aşağıdaki şekildedir:

  • Kuyumcular
  • Telefon bayileri
  • Fatura ödemesi
  • İnternet forumları
  • Alışveriş siteleri

Bunların haricinde birde pos makinesi ile dolaşan seyyar tefeciler vardır. Belli bir komisyon karşılığında, pos makinesinden kredi kartınızı geçirip karşılığında size nakit ödeyen kişilerdir. Bunlar da çok sık kullanılmaktadır ama bu yöntemi listeye almadık. Çünkü bankalar artık bu işlemi takibe almış durumda ve şüpheli işlem olarak algılamaktadır. Bu tarz işlem yaptığınız tespit edilirse, kredi kartınız iptal edilebilir. Bunun örneklerini özellikle son aylarda çokça görmeye başladık. Ama yukarıda yöntemleri kullanmanızda bir sakınca yoktur. Hepsi legal ve kullanışlı yöntemlerdir. İşlem öncesinde satıcı ile mutlaka komisyon pazarlığı yapmayı unutmayınız. Böylece kredi kartınızı en uygun şekilde nakite çevirmiş olursunuz.

Etiketler
Daha fazla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close